Bezpieczenstwo-bizuterii-podczas-wakacji-Czy-brac-biżuterie-w-podroz

Bezpieczeństwo biżuterii podczas wakacji. Czy brać biżuterię w podróż?

Każda kobieta lubi wyglądać pięknie, również podczas wakacji oraz służbowych wyjazdów. Na co dzień korzystamy z pełnej gamy biżuterii i mamy jej ogromny wybór – tak samo chciałabyś się prezentować podczas wakacji. Biżuteria jest doskonałym dopełnieniem codziennych, jak i eleganckich stylizacji, dlatego chętnie bierzesz ją w podróż. Jak jednak zadbać o bezpieczeństwo biżuterii podczas wakacji i czy brać ją w podróż? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

W bagażu podręcznym czy rejestrowanym? Podpowiadamy, jak przewozić biżuterię samolotem.
W bagażu podręcznym czy rejestrowanym? Podpowiadamy, jak przewozić biżuterię samolotem.

W bagażu podręcznym czy rejestrowanym? Podpowiadamy, jak przewozić biżuterię samolotem.

Ważną sprawą jest, gdzie przechowywać biżuterie podczas podróży i jak przewozić biżuterię samolotem. Chować ją do bagażu podręcznego czy jednak rejestrowanego? Niestety, bagaż, chociaż rejestrowany, schowany w luku, może zaginąć, a z nim wszystkie nasze rzeczy. Co więcej, schowany wraz z innym bagażami, może ulec uszkodzeniu i niestety, nie mamy na to wpływu co stanie się z naszym rzeczami, dlatego biżuterię powinnyśmy trzymać blisko siebie – w bagażu podręcznym. Daje nam to komfort zadbania o nasze rzeczy, mamy cały czas go przy sobie, a biżuterię pod ręką.

Jak zabezpieczyć biżuterię w walizce? Piszemy, co robić, aby biżuteria nie uległa zniszczeniu.
Jak zabezpieczyć biżuterię w walizce? Piszemy, co robić, aby biżuteria nie uległa zniszczeniu.

Jak zabezpieczyć biżuterię w walizce? Piszemy, co robić, aby biżuteria nie uległa zniszczeniu.

Na zabezpieczenie biżuterii w walizce istnieje kilka bardzo sprytnych sposobów. Poniżej przedstawiono kilka z nich:

 • duże guziki – doskonale nadają się do przewożenia kolczyków. Wystarczy parę kolczyków zapiąć na dziurkach guzika i wrzucić do torby. Znika problem z poszukiwaniem jednego zaginionego kolczyka do pary w czeluściach torby. Co więcej, dużego guzika dużo łatwiej znaleźć, nawet jeśli wpadnie gdzieś pomiędzy ubrania,
 • mały organizer na biżuterię – to dobry sposób na przewożenie pierścionków, broszek lub kolczyków zapiętych na guziki, ma on wielkość szkolnego piórnika lub bardzo małej kosmetyczki, dzięki czemu zmieści się w każdej torebce,
 • plastikowe pojemniki – szczególnie polecane są te po lekach. Mają optymalną wielkość oraz bez problemów można do nich wrzucić broszki, bransoletki lub naszyjniki. Dodatkowo nie zajmują wiele miejsca, są szczelne, odporne na rozbicie, a ich minus to konieczność posiadania kilku takich pojemników, jeżeli nie chcemy, aby nasza biżuteria uległa poplątaniu,
 • woreczki strunowe – dobre rozwiązanie, zajmujące bardzo mało miejsca, jednak należy pamiętać, że decydując się na woreczki, trzeba je dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniami, przykładowo owijając je miękkim swetrem lub bluzką z trwałego materiału.
  Powyżej przedstawiono tylko kilka sposobów na bezpieczny przewóz biżuterii w czasie podróży, jednak są to sposoby niemalże niezawodne.
Jakiej biżuterii nie brać w podróż? Biżuteria, która powinna zostać w domu.
Jakiej biżuterii nie brać w podróż? Biżuteria, która powinna zostać w domu.

Jakiej biżuterii nie brać w podróż? Biżuteria, która powinna zostać w domu.

Nie każdą biżuterie należy brać w podróż. Niektóre „świecidełka” z kolekcji Twojej biżuterii powinny zostać w domu. To również bardzo ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Na pewno nie należy brać biżuterii kosztownej. Jeżeli zależy nam na założeniu naszyjnika lub kolczyków, możemy założyć ich tańszy zamiennik. Nie poleca się brać całej szkatułki, a tylko najbardziej uniwersalne dodatki oraz te, które wiążą się z najmniejszą ilością wspomnień. Jednak wartość sentymentalna jest większa niż koszty finansowe, to coś, czego nie da się odzyskać za żadne pieniądze. Ogólnie, w dłuższe podróże nie zaleca się brać pierścionków zaręczynowych oraz obrączek. Zawsze można kupić tańsze, srebrne substytuty, bo niestety są to rzeczy, które bardzo trudno odzyskać.

Ubezpieczenie bagażu od kradzieży i zaginięcia. Radzimy, czy ubezpieczyć bagaż przed podróżą.
Ubezpieczenie bagażu od kradzieży i zaginięcia. Radzimy, czy ubezpieczyć bagaż przed podróżą.

Ubezpieczenie bagażu od kradzieży i zaginięcia. Radzimy, czy ubezpieczyć bagaż przed podróżą.

Warto ubezpieczyć swój bagaż przed podróżą. Istnieje opcja zakupu ubezpieczenia bagażu od kradzieży i zaginięcia. Jest on często składowym polisy na całą podróż. Kupując ubezpieczenie bagażu należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W tym dokumencie znajdziesz informacje, kiedy nasz bagaż jest chroniony i jakie elementy podlegają ubezpieczeniu. Niestety, często zdarza się tak, że posiadamy ubezpieczenie bagażu podróżnego od kradzieży w podróży, a w regulaminie tej usługi znajdujemy adnotację, że ochrona biżuterii nie wchodziła w ten koszt.

Pożyczka na ubezpieczenia podróżnego. Skąd wziąć pieniądze na ubezpieczenie w podróży i bagażu?

Przed długą podróżą dobrze jest ubezpieczyć nie tylko bagaż ale także siebie. Dobre ubezpieczenia podróżne na okres miesiąca kosztują ok. 1500 zł. Takie ubezpieczenie turystyczne  pokrywa koszty leczenia nawet do kwoty 500 000 zł, ratownictwa medycznego – do ok. 80 000 zł, zaś bagaż ubezpieczony jest do kwoty ok. 5 000 zł. Aby wykupić ubezpieczenie podróżne może Ci się przydać szybka pożyczka w Monedo Now.

7 komentarzy

 1. Wraz z nadejściem II wojny światowej plany produkcyjne nowych pojazdów Suzuki zostały wstrzymane, gdy rząd uznał cywilne samochody osobowe za „towar nieistotny”. Po zakończeniu wojny Suzuki wróciło do produkcji krosien. Produkcja krosien została zwiększona, gdy rząd USA zatwierdził wysyłkę bawełny do Japonii. Losy Suzuki rozjaśniły się, ponieważ zamówienia krajowych producentów tekstyliów zaczęły rosnąć. Ale radość była krótkotrwała, gdy rynek bawełny załamał się w 1951 r.

  W obliczu tego kolosalnego wyzwania Suzuki powróciło do produkcji pojazdów silnikowych. Po wojnie Japończycy potrzebowali taniego i niezawodnego transportu osobistego. Wiele firm zaczęło oferować silniki gazowe „z zatrzaskiem”, które można było przymocować do typowego roweru. Pierwszym dwukołowym pojazdem Suzuki był rower wyposażony w silnik zwany „Power Free”. Zaprojektowany tak, aby był niedrogi i prosty w budowie i konserwacji, pojazd Power Free z 1952 r. miał 36 cm3, moc jednego konia, dwusuwowy silnik[10] Nowy dwubiegowy system przekładni umożliwił jeźdźcowi albo pedałowanie z wspomaganiem silnika, pedałowanie bez wspomagania silnika, albo po prostu odłączenie pedałów i działanie wyłącznie na silniku.

 2. Kraków to również kościoły. W mieście znajduje się ich prawie dwieście (licząc obiekty sakralne i kaplice wszystkich wyznań). Część z nich to nie tylko zabytki dawnej, bo sięgającej początków ubiegłego milenium architektury, ale również perły sztuki światowej klasy. Warto pamiętać, że cały teren krakowskiego Starego Miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 3. Biżuteria na wakacje? Co to za pytanie:)? Obowiązkowa:) Wszystko tylko zależy od nas czy ta skromna, czy lśniąca i wartościowa. No i obowiązkowo w bagażu podręcznym. Niestety pracownicy lotnisk mają dostęp do naszych walizek – lepiej nie kusić losu…

 4. Wszystko zależy gdzie jedziemy i z kim. Jeśli z koleżankami to biżuteria obowiązkowa:) Jeśli z partnerem lub mężem to zależy już od nas:) Tak czy inaczej najważniejsza jest podróż i cudowne nasze samopoczucie podczas każdej wyprawy:)

 5. Wanna w łazience daje możliwość zrelaksowania się. Gorąca kąpiel pozwala się uspokoić oraz wyluzować. Nie brakuje osób, które uwielbiają w wannie spędzać swój wolny czas. Łazienka o większym metrażu stwarza idealne warunki do znalezienia odpowiedniego miejsca dla wanny

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code