Jak czyścić zlewy i odpływy kuchenne

Jak czyścić zlewy i odpływy kuchenne

o nie jest przyjemne zadanie, ale sprzątanie zlewu to podstawowy, tygodniowy obowiązek. Zobacz nasze najlepsze wskazówki, jak czyścić zlewozmywak i odpływ.

W czasie napiętego dnia możesz z łatwością doprowadzić do tego, że naczynia będą się piętrzyć lub pozostaną resztki jedzenia w odpływie, zamiast je wyrzucić. Rozumiemy to.

Ale twój kuchenny zlewozmywak dostrzega dużo użyć w tygodniu, od brudnych garnków i patelni do pozostałości ziemi od twojej świeżo podlewanej rośliny domowej. I nie zawsze pachnie tak, jakbyśmy chcieli, ale różami w twoim pojemniku na śmieci. Naturalne nagromadzenie starego jedzenia i brudu może zalegać w kuchennej kanalizacji i w pozostałej części domu, jeśli nie jest odpowiednio lub wystarczająco często czyszczone. Pokaż swój kuchenny zlew i odpływ trochę miłości i czyścić je regularnie z naszymi instrukcjami. Wtedy dodaje czyścić twój kuchennego odpływu i zlew twój tygodniowe czyszczenie nawyk robić mię nawykowi.

Jak czyścić zlewozmywak kuchenny

To, czego będziesz potrzebował:

  • Gumowe rękawice
  • Płuczka nieabrazyjna
  • Mydło kuchenne
  • Soda oczyszczona
  • Biały ocet
  • Nadtlenek wodoru
  • Cytryna
  • Sól

Krok 1: Oczyszczenie umywalki

Po pierwsze, upewnij się, że zlewozmywak jest całkowicie oczyszczony z artykułów spożywczych, kubków do kawy lub stojaków na naczynia. Następnie daj zlewozmywakowi szybkie płukanie wstępne, aby zmyć wszelkie widoczne okruchy. Kiedy to zrobisz, chwyć gumowe rękawice i przygotuj się do szorowania! Pamiętaj, że sposób czyszczenia zlewozmywaka różni się w zależności od materiału, więc pamiętaj, aby postępować zgodnie z metodą, która działa najlepiej dla Ciebie.

Jak czyścić zlewozmywak kuchenny ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest twardsza niż większość materiałów, z których wykonane są zlewy. W przeciwieństwie do białych zlewozmywaków, ten zgrabny materiał wytrzymuje plamy i jest znacznie mniej podatny na rdzewienie. Jego prawdziwymi wrogami są jednak kwaśne potrawy, wybielacze i szorowarki ścierne, ponieważ mogą one zmienić wykończenie zlewozmywaka ze stali nierdzewnej. Z tego powodu należy unikać długotrwałego pozostawiania kwaśnych potraw w zlewie i używać do czyszczenia sody oczyszczającej zamiast sprayów na bazie wybielacza.

Zacznij od pokrycia mokrego zlewozmywaka sodą do pieczenia i dodania odrobiny mydła i gorącej wody do gąbki. Podczas szorowania zlewu zawsze zaczynaj od boków umywalki i pracuj w dół, wpychając wszelkie zabrudzenia bezpośrednio do odpływu. W razie potrzeby dodawaj mydło i wodę lub do czasu, aż powierzchnia będzie wolna od zanieczyszczeń. Następnie spłucz czystą wodą. Stal nierdzewna jest znana z wykazywania plam z wody, więc pamiętaj, aby wytrzeć zlew czystą szmatką z pluszowej mikrofibry do wyschnięcia i wypolerowania.

Jak czyścić biały zlewozmywak kuchenny

Biały zlew kuchenny jest najbardziej podatny na rdzę i odpryski jedzenia, nie wspominając o plamach po kawie i winie. Należy zwrócić uwagę na nadtlenek wodoru i sodę do pieczenia, aby pomóc w usunięciu plam i przywrócić je do pierwotnego stanu. Najpierw należy poklepać zlew mokrą ściereczką, aż będzie lekko wilgotny, a następnie posypać wodą sodową na umywalkę, aż do całkowitego pokrycia. Następnie posypać kilka małych kropli nadtlenku wodoru na sodę do pieczenia i za pomocą gąbki lub szczotki rozpocząć szorowanie. Po całkowitym szorowaniu, umyć mieszankę w dół odpływu.

Jak czyścić porcelanowy zlew kuchenny

Błyszczące zlewozmywaki porcelanowe nie są obce rdzy i plam, albo. Chociaż można użyć tej samej metody, jak białe zlewozmywaki do czyszczenia zlewozmywaków porcelanowych, będziesz chciał użyć innej metody, aby usunąć rdzę, aby chronić jego perłowe wykończenie. Wystarczy posypać sól na połowie cytryny i szorować ją bezpośrednio na rdzy, aż elementy zadziałają swoją magią. Następnie umyj ją ciepłą, mydlaną wodą i osusz ściereczką z mikrofibry.

Zlew kuchenny to nie jedyna rzecz, którą można czyścić cytryną. Sprawdź nasze 21 sposobów na sprzątanie cytryną w całym domu!

Krok 2: Wytrzeć kraniki i uchwyty

Bez względu na materiał, wszystkie baterie i uchwyty mogą być czyszczone wodą z mydłem. Użyj gąbki lub szczoteczki do wytarcia ich i szczoteczki do zębów dla tych super trudno dostępnych miejsc. Wciąż widzisz białe plamy po szorowaniu? To osad wapienny z minerałów zawartych w wodzie wodociągowej. Dodanie łyżki octu do mieszanki wody z mydłem i wykonanie jednego ostatniego peelingu powinno wystarczyć.

Krok 3: Oczyszczenie odpływu i utylizacja

Zapachy kuchenne powinny zapraszać, a nie trzymać cię z dala! Nasza dwuczęściowa metoda czyszczenia odpływów kuchennych jest tutaj, aby pomóc. Dodatkowo pokażemy Ci, jak czyścić śmierdzący odpływ w kuchni za pomocą trzech zszywek kuchennych, które prawdopodobnie masz już pod ręką.

Czysty odpływ z sodą do pieczenia i białym octem

Nauka czyszczenia zlewu kuchennego z sodą i octem jest prosta! Ponadto, para leków więcej niż tylko funky zapachy – jest to wypróbowana i prawdziwa metoda na odpływy. Pamiętaj o stosunku 1:2: jedna część sody oczyszczonej do dwóch części octu białego. Najpierw umieścić sodę do pieczenia w dół odpływu, a następnie powoli wlać biały ocet. Odczekaj 15 minut, aż pęcherzykowy duet zrobi swoje, a następnie zmyj wrzątkiem gorącej wody, aby pozbyć się resztek odpływu.

Czysta utylizacja za pomocą cytryny, soli i lodu

Wypełnij swoje śmieci kilkoma klinami cytryny, solą i kostkami lodu. Następnie, pod bieżącą zimną wodą, włącz wysypisko śmieci, aż lód zniknie. Sól szoruje ostrza, a lód pomaga pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i brudów. Gruba sól działa najlepiej, więc patrz na sól kamienną lub morską, jeśli masz ją pod ręką. Cytryna? To pomaga w dezodoryzacji i tworzeniu świeżego zapachu, oczywiście!

I nie zapomnij o wyczyszczeniu zlewu! Zobacz nasz prosty poradnik, który pomoże Ci wykreślić go z listy rzeczy do zrobienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code