Jak prać jeansy?

Jak prać jeansy?

Odzież jeansowa to klasyczny element ubioru, cieszący się niesłabnącą popularnością. Jeansy damskie, sukienka czy kurtka wiszą w większości szaf. Denim wydaje się solidny i wytrzymały, ma jednak także słabe strony. Aby długo cieszyć się jego urokiem, należy przestrzegać kilku zasad dotyczących pielęgnacji. Zapoznaj się z nimi, jeśli nie chcesz popełnić podstawowym błędów. 

Czego jeans nie lubi? 

Istnieje kilka czynników, które niekorzystnie wpływają na jeans. Jeżeli nie chcesz zniszczyć ubrań, unikaj:

  • Wysokiej temperatury
  • Długich cykli prania
  • Wirowania na wysokich obrotach
  • Suszenia na słońcu

Zabiegi te mogą spowodować skurczenie tkaniny, blaknięcie koloru lub utratę fasonu. 

Kiedy prać jeansowe ubrania? 

Jeżeli mamy nowy nabytek to lepiej nie prać go przed założeniem. Przede wszystkim nie ma takiej potrzeby, a ponadto odwlekając pierwsze pranie, pozwalamy tkaninie dopasować się do sylwetki. Odzież jeansową należy prać jak najrzadziej. Zanim nastąpi taka konieczność, można odświeżyć włókna, umieszczając je w zamrażarce na maksymalnie dobę.

Jak prać jeansy?

Pranie Jeansów
Pranie Jeansów

Odzież jeansową można prać ręcznie lub w pralce, wybierając odpowiedni program. Pranie ręczne zalecane jest dla ubrań, których krój może ulec zniekształceniu podczas cyklu automatycznego, np. jeansy z dziurami. Należy najpierw namoczyć tkaninę. Następnie można przystąpić do czyszczenia, wykorzystując delikatne detergenty. Praną odzież trzeba dokładnie wypłukać. By pozbyć się nadmiaru wody, najlepiej materiał złożyć i wycisnąć, wykręcanie może uszkodzić włókna lub zdeformować fason. 

Piorąc jeansy w pralce, należy wybrać delikatny i krótki program, z temperaturą wody 30°. Najlepszym sposobem na wysuszenie po zakończonym cyklu jest rozłożenie ubrań na płasko bądź powieszenie za pasek. 

I nosiły się długo i szczęśliwie. 

Tych kilka prostych zasad sprawi, że ulubione jeansy z wysokim stanem lub spódnica dłużej będą cieszyć swoją właścicielkę. Warto je stosować, aby  jeansowe ubrania jak najdłużej gościły w naszej garderobie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code