person using MacBook Pro

Outsourcing projektów IT – PWA – Trendy UX

Outsourcing projektów IT. Czy warto powierzyć opiekę nad projektami IT software house?

Podstawą sukcesu w e-biznesie jest ciekawy produkt, a także dobra strategia sprzedaży. Aby wdrożyć ją w życie, potrzeba jednak zaawansowanej wiedzy technicznej z zakresu programowania i marketingu internetowego, a także nierzadko profesjonalnych wewnętrznych rozwiązań IT, które pozwolą na lepsze zarządzanie zadaniami w firmie. Czy z tego powodu, warto powierzyć opiekę nad projektami IT software house? Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy z software house? 

Co to jest software house?

Coraz więcej firm, oprócz działalności stacjonarnej, rozwija swój biznes w Internecie. Oprócz strony internetowej, która w obecnych czasach jest właściwie jednym z podstawowych elementów marketingu, firmy prowadzą sklepy internetowe, a także świadczą usługi online. Odpowiedzią na potrzeby takich firm jest właśnie software house, którym jest także Softiero. Software house to zespół programistów i specjalistów z zakresu marketingu internetowego, którzy razem tworzą dla swoich Klientów kompleksowe i specjalistyczne rozwiązania z zakresu IT. 


PWA, czyli nowoczesny sposób na mobilność Twojej strony internetowej

Progressive Web Apps, zwane skrótowo PWA, zyskują na popularności i coraz więcej stron oraz aplikacji internetowych wprowadza elementy PWA do siebie. Z tego artykułu dowiesz się, czym są progresywne aplikacje internetowe oraz w jak w prosty sposób zacząć z nimi pracę. Podpowiemy Ci także, jakie możliwości otwierają przed Tobą techniki powiązane z PWA.

Co to jest PWA?

PWA (z ang. Progressive Web Application), to model aplikacji, który został skonstruowany na bazie języka webowego. Na tle standardowych aplikacji wyróżnia się tym, że działa w trybie offline, korzystając z funkcji, dostępnych systemowo urządzeniu.

Zbyt długi rozruch aplikacji na smartfonach? To już przeszłość! 

PWA to odpowiedź rynku na oczekiwania klientów. Coraz częściej mówi się o tym, że urządzenia mobilne są nadmiernie obciążone przez aplikacje, które zajmują wiele miejsca na dysku, a ich uruchomianie wymaga użycia zbyt dużej ilości zasobów smartfona. W konsekwencji telefony stają są mniej wydajne, a ich użytkownicy potrzebują więcej czasu na zdobycie potrzebnych informacji. Progressive Web Application to rozwiązanie tych problemów. PWA nie wymaga zastosowania tradycyjnych aplikacji, które trzeba pobrać, a następnie zainstalować w swoim telefonie. Aby użytkownik mógł korzystać z tego rozwiązania, potrzebuje tylko adresu URL strony internetowej i wyszukiwarki. Nie oznacza to jednak, że nie może dodać aplikacji PWA do swojego ekranu startowego. Wręcz przeciwnie – jest to rozwiązanie, które zostanie mu zaproponowane po wejściu na stronę. Może zdecydować, czy chce z niej korzystać za pomocą przeglądarki, czy za pomocą dedykowanej aplikacji. Co ważne, tego rodzaju aplikacja zajmuje niewiele miejsca na dysku urządzenia, ponieważ jest hostowana za pomocą docelowego serwisu. Przykładem PWA jest aplikacja Onetu. W wersji PWA zajmuje niespełna 150 KB. Z kolei w wersji dla Androida jest to prawie 25 MB.


Aplikacje, których się doświadcza! Wykorzystaj trendy UX aplikacji mobilnych!

Świat „oszalał” na punkcie smartfonów, a co za tym idzie – na punkcie aplikacji, które są czymś więcej niż mobilnymi serwisami. Mogą być po prostu wszystkim – grą, komunikatorem, spisem sentencji z ulubionego filmu czy też bazą muzyki. Praktycznie nie istnieją tutaj żadne ograniczenia. Nowoczesna i atrakcyjna dla użytkowników aplikacja mobilna powinna być zaprojektowana zgodnie z najnowocześniejszymi trendami UX. To właśnie intuicyjność i łatwość korzystania z aplikacji sprawiają, że chcemy z nich korzystać. Na co zatem warto zwrócić uwagę, projektując aplikację? 

UI oraz UX Design – o czym mowa?

Tworzenie aplikacji mobilnych to złożony proces wymagający pracy profesjonalistów z różnych dziedzin. Właśnie dlatego, kluczowa jest współpraca z dobrym software house, który pomoże w realizacji projektu na wszystkich jego etapach. UI oraz UX Design – to dwa określenia, z którymi z całą pewnością spotkasz się rozpoczynając współpracę z software house nad aplikacją mobilną. Chociaż UI oraz UX Design to dwie odrębne dziedziny projektowania, które współgrają ze sobą, tworząc atrakcyjne wizualnie i użyteczne produkty. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code