Tanie podróżowanie po świecie

Tanie podróżowanie po świecie. Mówimy, jak taniej podróżować po świecie

Z tego tekstu dowiesz się:

  • Jak kupować tanie linie lotnicze?
  • Jak podróżować poza sezonem?
  • Jak korzystać z programów lojalnościowych w hotelach?
  • Jak tanio jeść na wakacjach?

Wiele osób często zastanawia się nad tym, jak tanio podróżować po świecie? Nie każdego bowiem stać na najdroższe hotele, restauracje i inne drogie przyjemności. Jednak zdecydowana większość ludzi kocha podróże i pragnie zwiedzać świat bez konieczności posiadania ogromnych zasobów pieniężnych. Czy istnieje więc sposób na tanie podróżowanie po świecie?

Jak kupować tanie bilety lotnicze? Skuteczne wskazówki dla początkujących podróżników

Istnieją pewne skuteczne wskazówki, które umożliwiają zakup tanich biletów lotniczych. W kwestii szukania ważną kwestią, z której większość nie zdaje sobie nawet sprawy, jest szukanie bez zostawiania po sobie śladu. Mowa tu o słynnych cookies, przez które nie jest się już zupełnie anonimowym i cena biletu nagle może nieoczekiwanie wzrosnąć. Zdecydowanie lepiej poruszać się więc po stronach incognito. Kolejną ciekawą wskazówką jest to, żeby nie wpisywać konkretnych dat wylotu i powrotu. Lepiej wpisać inne dane na przykład o miesiąc do przodu i cofać aż do interesujących terminów.

Jak kupować tanie bilety lotnicze
Jak kupować tanie bilety lotnicze

W przeciwnym razie boty mogą zaskoczyć nawet po krótkim czasie dużo wyższą ceną. Unikanie sezonu to następny, dość oczywisty sposób na tańsze bilety lotnicze. Jest to bowiem czas zwiększonego zainteresowania, wobec czego linie lotnicze mogą zawyżać ceny, ponieważ i tak sprzedadzą miejsca. Dodatkowo należy wiedzieć, że najlepsze jest szukanie biletów w środku tygodnia, gdyż większość ludzi zasiada do tego w weekendy (o czym linie lotnicze doskonale wiedzą). Warto także zapisać się do newsletteru, by móc korzystać z limitowanych zniżek.

Podróżowanie poza sezonem. Czy opłaca się podróżować, kiedy jest zimo w Polsce?

Podróżowanie poza sezonem.
Podróżowanie poza sezonem

Bardzo często ludzie w Polsce decydują się na podróżowanie poza sezonem. Mają ku temu konkretne powody. Jednym z najważniejszych są niższe ceny. Nie jest to oczywiście regułą, ale zazwyczaj po sezonie letnim i zimowym, tanie noclegi w hotelach i innych tego typu obiektach nie są niczym nowym. Często też oferowane są specjalne ceny i promocje, które zachęcają turystów do skorzystania z noclegu. Ponadto zdecydowanie łatwiej jest zarezerwować miejsce, gdyż spada zainteresowanie turystów. Nie trzeba więc martwić się na rok do przodu o to, czy dostanie się miejsce w danym obiekcie. Oprócz tego można cieszyć się spokojem i brakiem tłumów.

Programy lojalnościowe w hotelach. Sprytny sposób na obniżenie cen.

Najważniejszą korzyścią z korzystania z programów lojalnościowych w hotelach są oczywiście zniżki. Jego członkowie mają dostęp do obniżonych cen, które są niższe niż te widoczne dla niezarejestrowanych oraz publikowanych na stronach pośredniczących. Poza tym czasami otrzymują dostęp do rabatów na dodatkowe usługi dostępne w hotelu. Kolejną korzyścią są punkty lojalnościowe. Zebranie odpowiedniej ilości umożliwia bezpłatny nocleg. To jednak wymaga dość częstych wyjazdów. Z drugiej strony, w przypadku mniejszych ilości punktów, obiekty dają możliwość częściowej zapłaty właśnie nimi. Sieci hoteli organizują również promocje, które umożliwiają zebranie wielu punktów dodatkowych. Istnieją także inne dodatkowe korzyści w zależności od uzyskanego statusu, takie jak: bezpłatne wcześniejsze zameldowanie i późniejsze wymeldowanie, awansowanie do wyższej kategorii pokoju, powitalna wstawka w pokoju bądź drink w barze, bezpłatne śniadanie i wiele innych.

Jak tanio jeść na wakacjach? Obniżamy wydatki a posiłki.

Jak tanio jeść na wakacjach
Jak tanio jeść na wakacjach

Podróżując po świecie często wydaje się spore sumy pieniędzy na jedzenie. Jednak można zdecydowanie zmniejszyć te wydatki. Zamiast udawać się do drogich restauracji, lepiej wybrać tanie jedzenie w barach dla lokalsów, które bardzo często oferują pyszne regionalne posiłki w bardzo niskich cenach. Oprócz tego warto rozważyć opcję chodzenia na zakupy w marketach i samodzielnego przygotowywania jedzenia.

A jakie Wy macie sposoby a tanie podróżowanie. Podzielcie się swoimi sposobami w komentarzach.

7 komentarzy

  1. Na początku wyszukuję miejsca wyjątkowe, nie oblegane przez urlopowiczów. Następnie szukam domu lub kwatery na własną rękę, bilety lotnicze, wynajem auta i cała organizacja należy do mnie. To nie jest trudne – wystarczy chcieć. Uwielbiam też podróżować po Polsce. Podczas urlopu sporo czytam – to moja pasja.

  2. Po pierwsze podróżowanie poza sezonem – jeśli tylko mam takie możliwości – to pozwala podróżować taniej. I wszystko organizuję na własną rękę. W ten sposób mogę poznać miejsca, do których nie dotarłabym z wycieczką. Uwielbiam poznawać nowych ludzi – wiele się od nich uczę.

  3. Oprócz przybycia punktualnie na spotkanie i właściwego stroju – ważne są też inne kwestie, na jakie zwraca się uwagę podczas spotkania. Warto je znać, by nie popełnić gafy w trakcie spotkań biznesowych z klientami i by nie zrazić ich do siebie. Oto kwestie, jakie warto stosować podczas każdego, ważnego spotkania w interesach:

  4. Warto wyszukać w sieci tanich biletów lotniczych, a następnie noclegu. Jeśli chcemy zaoszczędzić również na jedzeniu – sami musimy coś szykować. Wszystko jest do zrobienia i dużo wspaniałych ludzi na świecie, którzy zaproszą, poczęstują lokalnymi potrawami. Jeśli chcemy podróżować – wszystko jest do zrobienia – wystarczy tylko chcieć!!!

  5. Warto wykorzystywać programy lojalnościowe proponowane przez hotele. I jeśli hotel lub sieć się cenią nie pozwolą sobie na błąd przed klientem. Można zaoszczędzić sporą kwotę korzystając z propozycji promocyjnych. Tylko warto szukać noclegów w wybranej, jednej sieci hoteli.

  6. Nic dziwnego w tym, że z roku na rok coraz więcej osób wybiera właśnie taką kabinę prysznicową. Tego typu produkty są niezwykle praktyczne i estetyczne. Wiadomo, że mają one bardzo miękką linię łuku, także są niezwykle łagodne. Warto jest się rozejrzeć za tego typu produktami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code